91 489 45 25

12633 200 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK od 900 do 1700  SOBOTA od 10:00-14:00

logotype logotype
logotype logotype logotype logotype logotype logotype logotype logotype
<< WSTECZ
Markiz - markizy - sterowania

sterowanie za pomocą korby

Markizy z "korbką" powoli odchodzą do lamusa. Obsługa ta wymaga od nas wysiłku fizycznego jednakże stanowi tańszą alternatywę obsługi w stosunku do sterowania elektrycznego.

Markiz - markizy - sterowania

sterowanie elektryczne

Nie musisz codziennie męczyć się ze zwijaniem markizy, nie musisz wstawać aby ochronić się przed słońcem. Markizy z napędami elektrycznym zapewnią Ci doskonały komfort przez cały rok. Wyposażone w automatyczne sterowanie umożliwiają regulację za pomocą pilota, mogą również być częścią systemu Home Motion. A teraz wyobraź sobie: leżysz na tarasowym leżaku czytając książkę, słońce zaczyna natarczywie wyglądać zza chmur. Ale Ty tego nie widzisz, ponieważ Twoja automatyczna markiza z czujnikiem słonecznym sama się rozwinęła!

Markiz - markizy - sterowaniaMarkiz - markizy - sterowaniaMarkiz - markizy - sterowaniaMarkiz - markizy - sterowaniaMarkiz - markizy - sterowania

Idealnym uzupełnieniem dla automatycznych markiz z pewnością okażą się czujniki słońca oraz wiatru. Zastosowana w nich technologia samodzielnie dopasowuje pozycję markizy do panujących warunków atmosferycznych. Jednocześnie w zależności od naszych preferencji i wybranego modelu możemy ustawić jeden z kilku poziomów programowania dla wiatru (na podstawie od jego siły) oraz słońca (w zależności od nasłonecznienia). Rozwiązanie to sprawia, że nie musimy już własnoręcznie regulować markiz pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych. Automatyka zrobi to za nas.

Przykładowe rodzaje czujników:

Markiz - markizy - sterowania

Czujnik słoneczno-wiatrowy
Markizy rozwijane i zwijane są odpowiednio do aktualnych warunków wietrznych i słonecznych. Wartości progowe dla wiatru i światła ustawia się w prosty sposób na urządzeniu sterującym. Czujnik przekazuje sygnały radiowo. Nie jest więc konieczne okablowanie do sterowania lub napędu. Automatyka słoneczna może być włączana i wyłączana przy pomocy nadajnika radiowego.

Markiz - markizy - sterowania

Czujnik z sensorem deszczu
Czujniki klimatyczne, oprócz sensora wiatru i słońca, mogą być dodatkowo wzbogacone o sensor wykrywający opady deszczu. Radiowy sygnał wysłany po wystąpieniu opadu pozwoli np. uruchomić markizę osłaniając taras, lub włączyć/wyłączyć inne dowolne urządzenie automatyki domowej lub ogrodowej.

Markiz - markizy - sterowania

Automatyczny czujnik wiatrowy
Czujnik ten jest zasilany bateryjnie ( reaguje na drgania markizy wywołane wiatrem).
Jest to idealne rozwiązanie dla skutecznej, niezawodnej ochrony markizy przed silnym wiatrem. Dyskretne zamontowanie po wewnętrznej stronie, jak na zdjęciu. Automatyczny czujnik wykrywa nadmierny ruch markizy. Kiedy zostanie przekroczony określony próg drgań, czujnik automatycznie zwija markizę. Jest to niezbędne zastosowanie, chroniące markizę przed zniszczeniem.

Markiz - markizy - sterowaniaMarkiz - markizy - sterowania

Zewnętrzny czujnik słońca
Czujnik słońca jest zasilany ze zintegrowanych ogniw słonecznych. Dzięki kompaktowej budowie i brakiem okablowania staje się dyskretny i kompaktowy.
Używany jest w celu maksymalizacji ochrony przed słońcem.

2024   mar­kiz copyri­ghts, all ri­ghts re­se­rved.