91 489 45 25

12633 200 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK od 900 do 1700  SOBOTA od 10:00-14:00

logotype logotype
logotype logotype logotype logotype logotype logotype logotype logotype
<< WSTECZ

Pergole to efektywne, estetyczne i relatywnie tanie rozwiązanie do zadaszenia dużego tarasu lub ogródka restauracji. Konstrukcja pergoli wykonana jest z elementów aluminiowych malowanych metodą proszkową. Pergole są bardziej odporne na wiatr niż markizy tarasowe.
Pergole ze względów konstrukcyjnych możemy podzielić na trzy grupy:
- zadaszenie rolowane,
- zadaszenie stałe,
- pergole drewniane.

Markiz - markizy - pergoleMarkiz - markizy - pergole
 

Pergole z zadaszeniem rolowanym charakteryzują się możliwością zrolowania tkaniny pozostawiając na stałe tylko zewnętrzne profile konstrukcji. Do naprężenia tkaniny służą siłowniki gazowe zapewniające doskonałe napięcie. Możliwość jest zamontowania napędów elektrycznych.

Markiz - markizy - pergoleMarkiz - markizy - pergole

Przegub pozwala na płynne przejście tkaniny osłaniającej z płaszczyzny poziomej do pionowej.

Markiz - markizy - pergole

Po rozwinięciu tkaniny, zawleczki umieszczamy na wybranej wysokości, a następnie lekko zwijamy tkaninę.

 

Pergole z zadaszeniem stałym wykonane są z aluminiowych profili i ocynkowanych elementów lakierowanych proszkowo, bez konieczności konserwacji konstrukcji oraz z możliwością szybkiego i łatwego demontażu po sezonie, również we własnym zakresie.

Markiz - markizy - pergoleMarkiz - markizy - pergole

jednospadowa

dwuspadowa

Markiz - markizy - pergole

Elementy łączące profile umożliwiają płynną regulację kąta pochylenia profili dachowych pergoli jak również ich przesuw wzdłużny i poprzeczny. System ten składa się z 2 głównych profili konstrukcyjnych umożliwiających łatwy, szybki i bezpieczny montaż. Jest to konstrukcja składająca się z rzędów podpór i ułożonej na nich lekkiej kratownicy lub układu belek do których może być mocowana osłona przeciwsłoneczna lub przeciwdeszczowa.

tkanina akrylowa

dach ruchomy z systemem
Veranda

dach stały z poliwęglanem
wielokomorowym

Markiz - markizy - pergoleMarkiz - markizy - pergoleMarkiz - markizy - pergole

Możliwy jest wybór dachu stałego z poliwęglanem wielokomorowym, tkaniną akrylową, PVC lub dachu ruchomego z systemem Veranda. Na państwa życzenie wykonujemy zwijane ściany boczne lub frontowe ze sterowaniem ręcznym lub automatycznym.

 
 

Pergole drewniane są wykonane w całości z drewna klejonego warstwowo zabezpieczonego wysokiej jakości impregnatem do drewna, pokrycie dachu wykonane jest z poliwęglanu litego, który dzięki swoim własnościom fizyko-chemicznym często wypiera szkło z zastosowań konstrukcyjno -wykończeniowych. Dodatkową zaletą tych płyt jest możliwość nadawania łuków poprze gięcie zarówno na gorąco, jak i na zimno.

Markiz - markizy - pergoleMarkiz - markizy - pergole

2024   mar­kiz copyri­ghts, all ri­ghts re­se­rved.