Pergole to efektywne, estetyczne i relatywnie tanie rozwiązanie do zadaszenia dużego tarasu lub ogródka restauracji. Konstrukcja pergoli wykonana jest z elementów aluminiowych malowanych metodą proszkową. Pergole są bardziej odporne na wiatr niż markizy tarasowe.
Pergole ze względów konstrukcyjnych możemy podzielić na trzy grupy:
- zadaszenie rolowane,
- zadaszenie stałe,
- pergole drewniane.
Pergole z zadaszeniem rolowanym charakteryzują się możliwością zrolowania tkaniny pozostawiając na stałe tylko zewnętrzne profile konstrukcji. Do naprężenia tkaniny służą siłowniki gazowe zapewniające doskonałe napięcie. Możliwość jest zamontowania napędów elektrycznych.
Przegub pozwala na płynne przejście tkaniny osłaniającej z płaszczyzny poziomej do pionowej.
Po rozwinięciu tkaniny, zawleczki umieszczamy na wybranej wysokości, a następnie lekko zwijamy tkaninę.
Pergole z zadaszeniem stałym wykonane są z aluminiowych profili i ocynkowanych elementów lakierowanych proszkowo, bez konieczności konserwacji konstrukcji oraz z możliwością szybkiego i łatwego demontażu po sezonie, również we własnym zakresie.
jednospadowa
dwuspadowa
Elementy łączące profile umożliwiają płynną regulację kąta pochylenia profili dachowych pergoli jak również ich przesuw wzdłużny i poprzeczny. System ten składa się z 2 głównych profili konstrukcyjnych umożliwiających łatwy, szybki i bezpieczny montaż. Jest to konstrukcja składająca się z rzędów podpór i ułożonej na nich lekkiej kratownicy lub układu belek do których może być mocowana osłona przeciwsłoneczna lub przeciwdeszczowa.
tkanina akrylowa
dach ruchomy z systemem
Veranda
dach stały z poliwęglanem
wielokomorowym
Możliwy jest wybór dachu stałego z poliwęglanem wielokomorowym, tkaniną akrylową, PVC lub dachu ruchomego z systemem Veranda. Na państwa życzenie wykonujemy zwijane ściany boczne lub frontowe ze sterowaniem ręcznym lub automatycznym.
Pergole drewniane są wykonane w całości z drewna klejonego warstwowo zabezpieczonego wysokiej jakości impregnatem do drewna, pokrycie dachu wykonane jest z poliwęglanu litego, który dzięki swoim własnościom fizyko-chemicznym często wypiera szkło z zastosowań konstrukcyjno -wykończeniowych. Dodatkową zaletą tych płyt jest możliwość nadawania łuków poprze gięcie zarówno na gorąco, jak i na zimno.