W celu zapewnienia Państwu jak najbardziej komfortowej obsługi rolet, istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju napędów ręcznych.
Obsługiwać ręcznie rolety możemy za pomocą:
- natynkowego zwijacza linki lub paska
- natynkowego zwijacza linki lub paska z przekładnią korbową
- przekładni korbowej z drążkiem korby
- mechanizmu sprężynowego
Zwijacz linki / taśmy
Napęd ręczny to linka lub taśma, która przechodzi od strony zewnętrznej do wnętrza budynku przez przelotkę umieszczoną na ścianie lub na ramie okiennej. Przy podnoszeniu rolety nadmiar taśmy bądź linki nawija się do zwijacza.
Zwijacz korbowy
Zwijacz korbowy ma zastosowanie w roletach o masie pancerza 8-16kg. Podnoszenie i opuszczanie pancerza następuje w wyniku kręcenia korbką zwijacza. Zwijacz zaopatrzony jest w przekładnię, która powoduje zmniejszenie siły koniecznej do podnoszenia lub opuszczania pancerza rolety.
Przekładnia korbowa
z drążkiem korby
Sprawdzone i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można wygodnie sterować pancerzami rolet o powierzchni do 7m2.
Mechanizm sprężynowy
Jeśli istnieje konieczność obsługiwania rolety od strony zewnętrznej budynku to koniecznym jest wyposażyć ją w sprężynę nawojową i zamek baskwilowy, za pomocą którego skutecznie zabezpieczymy ją przed ewentualnymi próbami podniesienia z zewnątrz.
W celu zabezpieczenia rolety przed jej podniesieniem od zewnątrz można ją wyposażyć w rygle ręczne lub rygle automatyczne
Rygle ręczne (zasuwki) montowany w listwie dolnej pancerza po obu stronach, uniemożliwia jej podniesienie z zewnątrz. Zablokowanie następuje poprzez ręczne zasunięcie rygli.
Rygiel automatyczny montowany w listwie dolnej pancerza po obu stronach, uniemożliwia jej podniesienie z zewnątrz. Zasada działania rygla polega na automatycznym wysunięciu i wsunięciu sworznia rygla, bez obsługi ręcznej, w otwory wykonane w prowadnicach.